Arıtılmış su ne kadar sağlıklı?

Hayatımızdaki yeri tartışılamayacak kadar değerli olan suyu musluktan içmenin rahatlığına kavuşmanızı sağlayan arıtma cihazları ve arıtma sular hakkındaki faydalı bilgiler tek sayfada anlatılamayacak kadar çoktur. Biz aralarından en önemlilerini sizler için derledik ve hayatınızda köklü değişiklikler yapmanızı sağlayacak bilgileri bir araya getirdik. İşte evinize bir su arıtma cihazı alıp, suyunuzu rahat rahat musluktan içmek için sebepler:

Damacana sularla ilgili haberler

Sağlımızı kısa ya da uzun vadede ama mutlaka olumsuz yönde etkileyen damacanalarda, bakteri riski oldukça yüksektir. Özellikle pompa bölümünde oluşan bakterileri, su içerken vücudunuza almanız kaçınılmazdır. Arıtma cihazlarının nasıl çalıştığını gördükten ve suyun tadına baktıktan sonra, sağlığınız için hangisinin daha iyi olduğuna kolayca karar verebilirsiniz.

Su arıtma teknolojisinin gelişmesi

Sağlığınız konusunda içinizi en rahat ettirecek konulardan biri su arıtma sistemlerinin kusursuz bir teknoloji ile çalışıyor olmasıdır. Waternet su arıtma sistemlerinde 6 farklı filtreden geçen musluk suyu, vücudunuza ihtiyacı olan en yararlı mineralleri sağlar. Özellikle sudaki kloru tamamen ortadan kaldırmayı başaran sistem sayesinde, musluk suyunuz, şişelerdeki sulardan daha sağlıklı hale gelir.

Mineraller

Suların arıtılırken, minerallerinden ayrılmamaları gerekir. Ayrıştırılan ve şişelenen sulardan ihtiyacınız olan mineralleri almanız oldukça zordur. Fakat Waternet su arıtma sistemi ile musluklarınızdan akan su, hem en temiz haline kavuşur hem de minerallerini korur. Özellikle çocukların sağlığında önemli rol oynayan ve düzenli şekilde almaları gereken mineraller için, su harici diğer kaynaklara ihtiyaç duymayacaksınız.

Tat ve koku

Şişeler, damacanalar ve su içtiğiniz birçok kap, suyun tat ve kokusuna etki eder. İçtiğiniz suyun saflığını sorgulatan bu koku ve tatlardan, Waternet su arıtma sistemleri ile kurtulabilir, en temiz suyun tadına yeniden kavuşabilirsiniz.

Suyun nereden geldiğini bilmenin verdiği rahatlık

Bu rahatlık hiçbir şeyde yoktur. Evinize aldığınız damacanaların, şişelerin, pompaların nerede nasıl doldurulduğu veya hangi ortamlarda işlendiği büyük bir gizemdir. Musluk suyunun geçtiği yollar da elbette temiz değildir ama en azından güvenebileceğiniz, bakımı doğru zamanlarda yapılan bir arıtma cihazıyla, suyunuza güveniniz sonsuz olur ve ne içtiğinizi bilirsiniz.