Suyun Cilde Faydaları

Dünya yıldızlarının %85’i güzel görüntülerini suya borçlu olduklarını söylüyorlar. Bu kadar insan bir araya gelip yalan söylüyor olamaz. Su içmek, hayatımızın en önemli eylemi olduğu kadar, güzelliğimizi de ayakta tutan, gençliğimizi uzatan ve sağlık açısından birçok konuda bizi destekleyen bir eylemdir. Vücudun her noktasına büyük ve her zaman olumlu etkileri bulunan suyun, görüntünüze etkileri aşağıdaki gibidir:
 
Böbrek performansıyla gelen güzellik
Yeterli su içmek böbreklerin çalışmasına büyük oranda yarar sağlar. Böylece organlar ve sindirim sisteminiz daha hızlı ve temiz çalışır. İçinizin bu şekilde temizlenmesi, dışarıya da yansır ve görüntünüz renk kazanır. Hem vücudunuz hem de cildiniz toksinlerden kurtulur.
 
Kırışıklığı geciktiriyor
Kuru ve susuz ciltler, çizgileri göstermek için kusursuz bir ortam oluştururlar. Bilim adamlarına göre derimiz de bir organ ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan tek şey su. Yani, gerektiği kadar su içen bir insanın kırışıklıklarla karşılaşması için önünde uzun bir yol vardır.
 
Şişlikleri önler
Vücutta beliren şişlikler konusunda çoğu insan yanılır. Şişliklerin fazla su içmekten kaynaklandığını düşünürler ama şişkinliğin sebebinin vücudun yeterli suyu kendine saklama isteği olduğunu bilmezler. Az su içiyorsanız, vücut içtiğiniz suyu depolamak ister ve bu da vücutta şişkinliklere sebep olur. Su ile zayıflığın geldiği bilgisine güvenin. Özellikle yağ yakmadaki başarısı, diğer hiçbir şeyden alamayacağınız bir düzeyde etki yaratıyor.
 
Gözenekleri açar
Bu sefer konumuz su içmek değil, suyu yüzümüze doğru şekilde uygulamak. Özellikle sıcak su buharı ve ılık su ile yüz yıkamak gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylece çok daha sağlıklı bir cilt görüntüsüne kavuşursunuz. Cilt sağlığını en çok etkileyen gözeneklerden kurtulurken, uğradığınız değişime siz de başlarda inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Ama hepsi gerçek!
 
Hassas ciltlerin kalkanı
Özellikle güneşe karşı hassas olan veya alerjik olan ciltlerde bir şeyler ters gittiği an hemen kızarmalar veya izler ortaya çıkar. Doğru şekilde su tüketirseniz bu kırmızılıklardan kurtulma şansınız büyük ölçüde yükselir. Alerjik olan bünyenizi ve cildinizi su ile destekleyerek cildinizi koruma altına alabilirsiniz.
 
Gür ve sağlıklı saçlar
Saç diplerine doğru şekilde uygulanan su, saçınızın hem kirlerden kurtulmasına hem de derisinin ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasına yarar. Vücudunuzda yeterli su bulunduğu ve saçınızı doğru yıkadığınız sürece, saçlarınız her zaman reklamlardaki gibi ahenkle dans edecektir.